Втрачене життя

размещено в: Блог | 14

b8ya3xmpl1ufУяви собі, що ти прокинувся в альтернативній реальності. Просто одного дня усе те, що здавалося вам простим і зрозумілим, раптом стало інакшим.

Люди, яких ти любив, твої родичі й друзі, перетворилися на зомбі, що готові із ножем кидатися на тебе, коли ти намагаєшся поговорити з ними про, здавалося б, прості речі, які ніколи не викликали такої реакції. Це твої друзі. Твої рідні. Ти пам’ятаєш, як ви збиралися великою компанією і дивилися матчі Євро-2012 із українськими прапорами, пам’ятаєш, як подружки писали вірші українською, як ви разом ходили на пари з українського синтаксису, як на День незалежності просто так співали гімн України у парку Комсомольский у Сніжному і люди, що йшли повз, вам аплодували. Ти бачиш тих самих людей і інших близьких у тебе просто нема. Але те, що вони говорять, перетворює тебе на божевільного. Оскільки ти бачиш, як така собі установка реактивного залпового вогню БМ-21 (хто у Донецьку чи Сніжному, у Степанівці чи Кировському знав, шо воно таке у 2013 році?) лупить по центру міста, без розбору, просто по будинках. Бачиш, як мінометний розрахунок ставлять між будинками. Як стріляють із даху школи. Як знаєш, що біля будинку твого дідуся люди у балаклавах розбили базу. Ти читаєш, як людину вбивають за прапор. Як «націоналізують» твій університет, що викликає лише приємні спогади про щасливий студентський час.

1381149033_img_4531_smІ всі ці люди — твої друзі, родичі, батьки, знайомі — кажуть тобі, що насправді ти бачиш і розумієш зовсім не правильно. Що місто обстрілюють зовсім не ті «Гради», що стоять біля Хіммашу, а робить це українська армія, що знаходиться біля Дебальцевого за 50 км, що під Слов’янськом стоять війська НАТО, а бійню в Одесі замовив і виконав Держдеп.  І що озброєні люди, що розтрілюють людей на блок-постах просто тому, що їм сподобалася автівка, — це нова влада, це захисники, що рятують тебе від кровожерливої хунти.

aeroport___Уяви, що ти прокинувся зранку у своєму місті і зрозумів, що не знаєш, де знаходишся. Будинок поруч зруйновано. Десь поблизу чути вибухи. У дворі люди в камуфляжі кудись повели цивільного, заламавши йому руки. Ти бачиш, як морок крок за кроком поглинає усе, що було тобі дороге. Ти ще пам’ятаєш, як шумлять фонтани у парку Щербакова, як ви пили шампанське у день випуску на бульварі Пушкіна, як святкували День перемоги на Савур-Могилі і думали, що того жаху вже точно ніколи не буде.

Твого міста більше нема. Обгоріле згарище із купкою людей-зомбі — явно не те, що ти звик любити, не твоє життя, не твої близькі.
Нічого з того, що ти любив, більше не існує.

Морок зжирає навіть те, що ти вважав вічним — твоїх батьків.
І єдине, що ти можеш зробити, щоб не вважати себе божевільним, це шукати своїх.
ByIhsoYIcAA9iukПродираючись крізь натовп зомбі, ти шукаєш своїх по очах, по огиді на обличчі, коли повз проходять «захисники» із колорадськими стрічками. Ти шукаєш своїх і тоді ви не можете наговоритися, ви говорите годинами і збиваєтеся у жалюгідні купки, аби протистояти мороку і злу, у якому потонуло все навкруги.
Твій дім і друзів не повернути, як неможливо вилікувати мертву людину. В тебе нема ані копійки за душею. І куди ти втечеш? Кому і де ти ще потрібен?

1064253_1000У цьому пості я написала все те, про що мені розповідали наші люди з Донецька, Сніжного, Тореза, Шахтарська, Макіївки, Маріуполя, Слов’янська, Єнакієво. Це — їхня реальність. Це — їхнє втрачене життя. І це мої втрачені спогади, оскільки усе, що я любила на Донбасі, більше не моє, а багато чого просто не існує.

Сподіваюся, що наступного разу, коли вам захочеться «подякувати» мешканцям Донбасу за щось, ви згадаєте цей пост. Як втрачати рідних і власний дім, знають далеко не всі.

14 ответов

 1. Все чудово, тількі множина із одниною плутаються, сорі

 2. Потужно!!! Дякуємо за Вас!!! Бережи Вас Бог…

 3. Только все это далеко не ново. Посмотри на Хамас. десятилетия эти террористы, спонсируемые рашей, фигачат ракетами по Израилю. Из школ, больниц, церквей итп. Прикрываясь женщинами и детьми. Только там все печальнее. Население в целом поддерживает хамас. Зомбиленд тот еще. И как только Израиль отвечает, сразу начинаются проплаченые той же рашей вопли: ониубиваютнашихдетей.

 4. Так важко!!! Спочатку розділили країну ,а ми ж завжди були єдині. А тепер вони ж дозволили зробити це з нами.

 5. Дякую! Хай Вам щастить! Ми все одно переможемо!

 6. Комок в горле…

 7. Потужно написано

 8. Снежинка, добрый день. Подскажите как мне узнать информацию о родственниках в Снежном по адресу пос.Залесное, ул.Горнятская, 17. Мобильная связь пропала и известий давно никаких не получается получить.
  Спасибо.

 9. Зо́мби- переносном смысле слово может означать одержимого человека, находящегося под сильным влиянием чего-то — как правило, каких-либо убеждений или увлечений.
  убеждение номер 1:материя первична по отношению к сознанию, отражается в нём и определяет его содержание
  убеждение номер 2: источник развития — возникновение и разрешение внутренних противоречий, ведущие к отрицанию одних состояний другими и образованию принципиально новых качественных явлений и процессов

Оставить ответ